Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w szeregu przypadków zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w istocie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o innowacyjne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także znaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*