mięso sezonowane Kraków

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych alternatyw, które oferuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. nowa restauracja włoska w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*