Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

aquaflex

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezmiernie szybko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym porządniej, bo ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są też treningi oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe kobietom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy i czuć się prawidłowo. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź dolegliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*